Blog Başlık

 • Ağustos 14, 2023

  Sağlıklı yaşamda doğal deodorantların yeri nedir?

   

  Günümüzde sağlıklı yaşam farkındalığının artmasıyla kişisel bakım ürünlerimizi de sağlıklı olanlardan seçmeye dikkat etmeye başladık. Peki kişisel bakımımızda her gün kullandığımız deodorantların sağlıklı olup olmadığını hiç düşündünüz mü?

  deodorant, ter kokusu, terleme
 • Nisan 10, 2023

  Topraktan gelen ürünler bizim en büyük kaynağımız. Tamamen doğal ve bitki tabanlı içerikler ile üretim yapıyoruz.

   

  Kendi yetiştirdiğimiz bitkiler dışında çeşitli kadın çiftçilerin ürettikleri ürünleri de kullanıyoruz.

  Sürdürülebilirliği desteklemek adına sadece bitkiler kullanmak ile kalmayıp, onlardan arta kalan atıkları da değerlendiriyoruz.

   

  Zero Waste Harvest for Wellness projesi altında bitki ve meyvelerden çıkan atıkları ileri dönüşüm ile aromaterapi ve kişisel bakım ürünlerine dahil ederek fayda sağlıyoruz.

  zero waste harvest for wellness
 • Nisan 07, 2023

  Hava Elementi

   

  Hava, yeni başlangıçların ve yaratıcılığın unsurudur. Bu nedenle bahar, büyüyen ay ve gün doğumu ile ilişkilendirilir. Hava, akıl ve muhakeme yeteneği, hafıza, düşünceler, bilgi ve kavrayış gibi zihinsel faaliyetlerimizi temsil eder.

   

  hava elementi, element, nefes egzersizi, uçucu yağlar, yoga
 • Nisan 02, 2023 Aromaterapi

  Akdeniz coğrafyasında deniz kıyısında yetişen denizle bağdaşmış ve aromatik, yapraklarını dökmeyen çiçekli bir bitkidir. İsmini Latince “denizin damlası” anlamına gelen Rosmarinus’dan alır. Antik çağlardan beri hafıza ve sadakat ile ilişkilendirilmiştir. Cenazelerde, düğünlerde ve dini törenlerde kullanılmıştır. Shakespare’in karakteri Ophelia “ al sana biberiye, hatıra diye; dua et, sev ve anımsa” diyerek bu ilişkileri dile getirir. Hastanelerde mikropları azaltmak ve havayı saflaştırmak amacıyla da kullanılmıştır.

  biberiye uçucu yağı, hafıza
 • Mart 07, 2023 Aromaterapi

  Çiçeklerin çiçeği ve fakirin yasemini olarak bilinen ylang ylang Malezya dilindeki “ilang ilang” ifadesinden gelmektedir. Hindistan cevizi yağı ile karıştırılarak “Borri-Borri” isimli bir karışım elde edilerek saç ve vücut bakımında kullanılırlar.

   

   

  Egzotik ve ağır tatlı kokusu ile afrodizyak etkili olduğundan, yerlilerin kananga ağacının çiçekleri ile yeni evlilerin yataklarını süsleme adeti bulanmaktadır.

  ylang ylang uçucu yağı, ylang ylang hidrosolü, ylang ylang suyu, ylang ylang
 • Mart 05, 2023 Aromaterapi

  Doğal gül suyunun faydaları?

   

  Gül suyu nasıl seçilmeli?

   

   

  dişil enerji, tonik, gül suyu, gül hidrosolü, kalp çakra
 • Mart 01, 2023

  Aromaterapi atölyelerinde neler yapıyoruz?

   

   

  Ruh-Beden-Zihin dengenize yardımcı bütünsel aromaterapinin uygulama alanları oldukça geniş. Uçucu yağların aynı anda hem ruh-zihin hem de beden sağlığını destekleyici çeşitli terapötik faydaları bulunuyor. 

   

  Uçucu yağların tek başına nasıl kullanılabileceğini öğrenirken, sabit yağlar, tuzlar ve diğer ürünlerle de uygulamalarda nasıl kullanılacağını da çeşitli aromaterapi atölyelerinde öğreniyoruz.

   

   

  Aromaterapi Atölyelerini, kurumsal ve bireysel olarak alabilirsiniz.

   

   

  aromaterapi atölye, aromaterapi eğitim, kurumsal atölye, workshop
 • Kasım 05, 2022 Aromaterapi

  Günümüzde popüleritesi artan aromaterapinin antik çağlara dayandığını biliyor muydunuz?

  Aromaterapi nedir? Aromaterapiyi nasıl hayatımıza dahil edebiliriz? Kullanım alanları nelerdir?

   

   

  Aromaterapiyi ve tarihçesini sizinle kısaca bahsetmek istedik. Keyifle okumanızı dileriz.

  aromaterapi nedir?, uçucu yağların kullanımı?
 • Ekim 15, 2022 Aromaterapi

  Trakya topraklarında tarım yapan 2 kadın girişimcinin & çiftçinin bir araya gelmesi ile hayat bulan 'Vineyard Collection'

   

  Grandma's Wonderland üzüm bağının döngüsünde fermente edilen üzümlerin şaraptan çıkan çekirdekleri sıfır atık ve ileri dönüşüm ile topraklanmanızı destekleyip, cildinizi besleyecek ürünlere dönüşüyor.

  grandma's wonderland, topraklanma, body scrub, vücut ovma, toprak elementi, fermente üzüm çekirdeği, Vineyard Collection
 • Ekim 14, 2022 Aromaterapi

  Toprak elementi Muladhara - kök çakra ile ilişkilidir.fiziksel bedenlerimiz aracılığıyla Toprak Ana'nın enerjisine bağlar.

   

  Toprak elementi köklerimizi simgeler. Bolluk bereket ve para ile ilişkili olup maddiyattır. Bizi ayakta tutan ve denge sağlayan enerjidir. Üretim halinde olmayı anlatan dişil enerjidir. Doğma, büyüme ve ölümle ilgilidir.

   

  Toprak elementinin mevsimi kıştır. Kışa yaklaşırken toprak elementini dengeleme çalışmalarını daha fazla yapabiliriz.

   

   

  Toprak elementi dengeleme çalışmaları için yazının tamamını okuyabilirsiniz.

  toprak elementi, topraklanma, back to Earth, Rolling back, köklenme, kök çakra, yoga, meditasyon, nefes egzersizi, grandma's wonderland, Vineyard Collection
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR