Tıbbi Lavanta Uçucu Yağı
Tıbbi Lavanta Uçucu Yağı

Tıbbi Lavanta Uçucu Yağı

Fiyat : ₺280,00(KDV Dahil)

Lavanta Uçucu Yağı - Topraktan Şişeye | Herbushy Herbal

 

İstanbul Çatalca'da ata toprağında yetiştirip, buhar distilasyonu ile elde ettiğimiz Topraktan Şişeye %100 Saf Lavandula angustifolia türü Lavanta Uçucu yağımızı keşfedin!

 

Latince adı: Lavandula angustifolia

 

 

10 ml

 

:

Ata toprağında yetiştirdiğimiz tıbbi lavanta çiçeklerinden su buharı distilasyonu ile elde edilen saf uçucu yağdır. 

İçerik: %100 Lavandula angustifolia Oil

Kullanımı: 50 ml sabit yağ içerisine 5-10 damla damlatıp karıştırın. Vücudunuza nemlendirici olarak masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Uyarılar: Serin ve güneş görmeyen ortamda ağzı sıkıca kapalı şekilde muhafaza ediniz. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız. Seyreltmeden direkt cilde uygulamayınız. Göze teması halinde bol su ile yıkayınız. Hamile ve çocuklarda doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Tarihçe ve Mit: İngiliz lavantası, gerçek lavanta, tıbbi lavanta ve zarif lavanta gibi isimlerle bilinmektedir. Antik dönemlerden beri kullanılmaktadır. Lavanta kelimesinin Ortaçağ Latincesinde yıkamak veya banyo anlamına gelen 'Lavo' veya 'Lavare'den geldiği düşünülmektedir. Ortaçağ ve Rönesans boyunca vebaya karşı korunma amacıyla kullanılmıştır. Lavanta geleneksel olarak rahatlatıcı etkileriyle kullanılmakla birlikte çamaşırlara hoş koku vermek amacıyla da kullanılmıştır.

 

 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR